Reklam Reklam
Hizmetler
« Temmuz 2024 »
Pa Sa Ça Pe Cu Cu Pa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Adres

gazete

AksamCumhuriyetHurriyetMilliyetSabahTurkiye

Hizmetler

e-konsolosluk Mydictionary Dil Kurumu

Pakistan'a uzattığımız yardım eli.

Bağışlayan ve rahmet eden ve ayrıca Allah'ın adıyla. Allah'ın selamı ve merhameti hepimizin üzerine olsun. "Amin".

Değerli okurlarımız: Bilindiği üzere Avrupa Türk Caferiler Birliği kurulduğu günden itibaren imkânları ölçüsünde ihtiyaç olan yerlere, uzak yakın demeden Allah'ın yardımıyla ve siz değerli ve duyarlı toplumumuzun maddi ve manevi yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için koştu ve koşacak.

Bu seferde kardeş ülke Pakistan'da meydana gelen sel felaketinden dolayı milyonlarca insanın evsiz barksız perişan bir halde olduklarını televizyonlarda görünce duyarlı kardeşlerimiz hocam bu acıyı paylaşalım diye, bize görev vererek o bölgeye bizzat giderek yardımların müstahaklara ulaştırmamızı istediler. Bize de bu yardımları o ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak gibi bir görevi yerine getirmek için yola koyulmaktan başka yol kalmadı.

İlk etapta 3 konteyner elbise, ilaç ve çocuk maması ile birlikte 22.000 Euro'yu ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Lahor'dan başladık 40 aileye para ve gıda paketlerinden bir miktar dağıtarak Karaçi'ye geçtik. Burada da 35 aileye gereken yardımlar ulaştırıldı. Buradan da Tatta bölgesine geçtik. Burada çadır bile bulamayıp mezarlıkta yatanlara ulaştık. Bir Doktor getirterek 250 kişiyi muayene ettirdik. Gıda ve elbise paketlerinin yanında ilaç yardımında bulunduk.

Buradan ayrılarak İslamabad'a 400 km mesafede bulunan Miya Vali bölgesine gittik. Orada çok değerli Seyit Hüseyin İftihar Nagavi hoca ile tanıştık. Onun öncülüğünde yardımların ulaşmadığı Dire, İsmail Han, Mereşah, Kalebağ, Muzaffergar, köylerine gereken yardımları ulaştırdık.

Ayrıca bu bölgede bize gösterilen yere 40 m² kullanım alanı olan 62 adet ev bir mescit yaptırarak sahiplerine teslim ettik.

Değerli kardeşlerim; bu bölgede yüzlerce insanın acilen bir ev ihtiyacı olduğunu gördüm. Resimlerde de gördüğünüz bu evlerin maliyeti 500 Euro'dur. Bir ev de siz yapın. Allah'ın yardımı sizinle olsun.

Avrupa Türk Caferiler Birliği
Din İşlerinden sorumlu Genel Baş. Yar.

Şeyh Mehmet OLGUN